LMR-400-coaxkabel: volledige technische specificaties, signaalverliesgrafiek en toepassingsgids
Het dimensioneren van een voedingskabel voor een lange buitentoepassing lijkt eenvoudig totdat het systeem daadwerkelijk in gebruik wordt genomen. Ik heb RF-ingenieurs gezien die een kabel uitzochten op basis van impedantie alleen, om vervolgens te ontdekken dat het verlies van de LMR 400-kabel bij hun werkelijke bedrijfsfrequentie meer van het linkbudget opslokte dan in het model was vermeld. Het relevante verliescijfer voor de lmr400-kabel is de dB-vermindering per 100 voet bij uw specifieke implementatiefrequentie—niet alleen het opvallende impedantiecijfer.
Deze gids behandelt de volledige technische specificaties van LMR 400, een geverifieerde referentietabel met kabelverliezen per frequentie en toepassingsrichtlijnen voor WiFi, omroep en mobiele communicatie—met vergelijkingen tegenover RG-8/U en LMR-600.
LMR 400 Technische Specificaties
LMR 400 is een 50-ohm coaxiale kabel met dubbele afscherming en lage kabelverliezen over een frequentiebereik tot 8 GHz. Het ontwerp brengt een afweging aan tussen kabeldiameter en buigzaamheid om de kabelverliezen laag te houden onder buitengebruiksvoorwaarden, zoals temperatuurvariaties en UV-straling—een combinatie die voldoet aan een breed scala aan professionele RF-infrastructuurvereisten.
| Parameter | Waarde |
|---|---|
| Impedantie | 50 ohm |
| Maximale frequentie | 8 GHz |
| Snelheidsfactor | 85% |
| DC-weerstand (kern / afscherming) | 1,39 / 1,65 Ω per 1.000 ft |
| Minimale buigradius | 4 inch (102 mm) |
| Werktemperatuursbereik | −40°C tot +85°C |
| Jacket materiaal | UV-bestendige zwarte polyethyleen (PE) |
| Afschermtype | Dubbele afscherming |
| Dielectrische | Schuimpolyethyleen |
Signalen reizen door LMR 400 met 85% van de lichtsnelheid in vacuüm—een correctiefactor die moet worden toegepast bij het afsnijden van assemblages op specifieke elektrische lengtes. De UV-bestendige PE-mantel verlengt de levensduur bij buitengebruik, waardoor de kabelverliesverslechtering beperkt blijft tijdens meerdere jaren van blootstelling aan buitenomstandigheden.
LMR 400-kabelverlies per frequentie
Kabelverlies neemt toe met de frequentie: hoe hoger de frequentie, hoe groter het verlies per lengte-eenheid in een LMR400-kabel. Bij 900 MHz vertaalt een verschil van 1 dB per 100 voet in kabelverlies tussen twee kabeltypen zich direct naar een meetbare daling van het geleverde vermogen. Deze attentiefiguur bij uw werkfrequentie verdient over het algemeen meer gewicht in uw beoordeling dan de impedantiespecificatie.
| Frequentie | LMR 400-kabelverlies (dB / 100 ft) | Geschat vermogen dat behouden blijft |
|---|---|---|
| 900 MHz | 3,9 dB | ~41% |
| 1 GHz | 4,25 dB | ~38% |
| 5,8 GHz | 10,8 dB | ~8% |
Bij 2,4 GHz over een afstand van 100 voet houdt LMR 400 het kabelverlies onder de 30 % — een aanzienlijk verschil ten opzichte van RG-58, dat bij dezelfde frequentie en lengte meer dan 70 % van het ingangsvermogen verliest. Voor een zender van 5 W op een buitenshorts van 100 voet naar een antenne van 2,4 GHz betekent dit ongeveer 3,5 W aan de antenne met LMR 400, tegenover minder dan 1,5 W met RG-58.
Bij 5,8 GHz verschuiven de cijfers: bij 10,8 dB per 30,48 meter verwijdert zelfs een lengte van 15,24 meter ongeveer 7,7 dB — waardoor het vermogen daalt tot ongeveer 17% van de ingangswaarde. Voor toepassingen boven 3 GHz met kabels langer dan 9,14 meter dient u te beoordelen of LMR-600 een beter kabelverliesbudget biedt voordat u LMR 400 specificeert.
LMR 400 versus RG-8/U versus LMR-600
De keuze van een coaxiale kabel hangt af van de optie die voldoet aan het kabelverliesbudget voor uw frequentie, kabellengte en totale eigendomskosten. RG-8/U kan per meter aantrekkelijk lijken; neem echter het kabelverlies bij uw werkfrequentie en de jasveroudering onder buitentoeepassingsomstandigheden mee, en de economische afweging verschuift vaak ten gunste van LMR 400 gedurende de volledige inzetcyclus.
| Kabel | Kabelverlies (dB / 30,48 m) | Afgegeven vermogen (100 W ingang) | Relatieve kosten |
|---|---|---|---|
| RG-8/U | 2,39 dB | ~58 W | $ |
| Lmr 400 | 1,63 dB | ~69 W | $$ |
| LMR-600 | 0,97 dB | ~80 W | $$$ |
LMR 400 levert ongeveer 11 procentpunt meer vermogen dan RG-8/U bij vergelijkbare kabellengtes, terwijl het tegelijkertijd soepeler en kosteneffectiever blijft dan LMR-600. Voor de meeste kabellengtes tot 100 voet bij frequenties tussen 400 MHz en 3 GHz bereikt het de doelstelling voor kabelverlies zonder de stijfheid en hogere kosten van de grotere kabel.
LMR-600 is een overweging waard wanneer kabellengtes langer zijn dan 100 voet of wanneer de bedrijfsfrequentie consistent boven de 2,4 GHz ligt en de marge voor kabelverlies beperkt is. Buiten bieden de PE-mantel en de dubbele afscherming van LMR 400 bescherming tegen kabelverlies in de tijd, wat lagere-kwaliteitsalternatieven niet kunnen waarborgen.
Toepassingsgids
WiFi- en WLAN-voeders (2,4 GHz / 5,8 GHz)
Bij 2,4 GHz wordt LMR 400 veel gebruikt voor voedingskabels van buitenaccess points en DAS-stamkabels waarbij de lengte meer dan 6 meter bedraagt. De kabelverliezen bij 2,4 GHz blijven binnen de grenzen voor enterprise-WiFi-implementaties, en de UV-bestendige mantel is geschikt voor installaties op daken zonder dat de mantel verslechtert, wat over meerdere jaren zou leiden tot hogere kabelverliezen.
Zender- en mobiele telefoonmastvoedingskabels (700 MHz – 2,1 GHz)
LMR 400 vervangt verouderde RG-8- en 9913-kabels op VHF/UHF-zendervoedingskabels. De dubbele afscherming zorgt voor isolatie in omgevingen met een hoge RF-dichtheid, en de kabelverliezen bij 700–2100 MHz voldoen aan de meeste linkbudgetten voor mastvoedingskabels, zonder dat de grotere diameter van LMR-600 en de bijbehorende hardware nodig zijn.
Mobiele communicatie en indoor-DAS
Voor apparatuurruimtes van mobiele basisstations en indoor-DAS is LMR 400 een gangbare specificatie bij 900 MHz, waarbij een lengte van 15 meter minder dan 2 dB kabelverlies oplevert. Bij 2,1 GHz dient de lengte te worden geëvalueerd aan de hand van de attentiegegevens van LMR 400 om te bevestigen dat het kabelverliesbudget wordt gehandhaafd.
Aansluitcompatibiliteit en levering
LMR 400 is compatibel met N-type-, 7/16 DIN- en 4.3-10-aansluiterseries. N-type-aansluiters worden meestal gebruikt voor veldafwerking; 4.3-10-assemblages zijn geschikt voor patchposities in apparatuurruimten. Het inkopen van vooraf geëindigde LMR 400-assemblages bij een fabrikant die zowel de kabel als de aansluiters zelf produceert, vermindert batch-naar-batch-variatie—een oorzaak van onverwachte kabelverliezen die niet opvalt bij standaard ontvangstinspectie.
Zhenjiang Jiewei Electronic Technology produceert al 25 jaar RF-aansluiters, voedingskabels en kabelassemblages en levert wereldwijd aan telecom-, omroep- en DAS-klanten. Hun LMR 400 flexibele laagverlies-coaxkabel is verkrijgbaar in maatwerk lengtes voor infrastructuurprojecten, en hun 4.3-10-naar-N-mannelijke LMR 400-kabelassemblages zijn beschikbaar voor basisstation- en torenvoedingsapplicaties.
Samenvatting
LMR 400 is een 50-ohm coaxiale kabel met dubbele afscherming, geschikt voor frequenties tot 8 GHz. Geverifieerde kabelverliezen: 3,9 dB/100 ft bij 900 MHz en 10,8 dB/100 ft bij 5,8 GHz. De snelheidsfactor van 85 %, de minimale buigradius van 4 inch en de UV-bestendige PE-mantel maken deze kabel geschikt voor externe RF-voedingskabels die werken tussen 400 MHz en 3 GHz.
Voor kabels onder de 100 ft bij frequenties lager dan 2,4 GHz voldoet LMR 400 aan de meeste linkbudgetten, met een praktische combinatie van flexibiliteit en kosten. Voor langere kabels of hogere frequenties dient het kabelverlies te worden vergeleken met dat van LMR-600 voordat een keuze wordt gemaakt. Waar duurzaamheid in buitentoepassingen belangrijk is, zorgen de dubbele afscherming en de UV-bestendige mantel voor een stabiel kabelverlies in de tijd — iets wat eenvoudigere alternatieven zoals RG-8/U niet kunnen waarborgen gedurende langdurige inzet.